Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest 15 sie 2020, 2:40

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
 Buty trekkingowe czy hikingowe? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Chciałbym zacząć swoją przygodę z górami. Na razie amatorsko, stąd moje pytanie czy do normalnych wymarszy wystarczą buty hiking lub all terrain czy lepiej jest kupić trekkingi?

03 lut 2016, 4:34
Awatar użytkownika

Buty trekkingowe są z całą pewnością lepiej przystosowane do wymarszu w góry aniżeli buty lekkie. Jeżeli chodzi o amatorskie wycieczki i jedne i drugie zdają egzamin, ale uważam, że bardziej przyszłościowo byłoby kupić trekkingi.

03 lut 2016, 5:38
Awatar użytkownika

Buty hiking czy all terrain są wytrzymałe i zapewniają dobrą przyczepność, ale nie do końca zdają egzamin w trudnych warunkach, a takie pojawiają się w górach naet jeśli wychodzisz sporadycznie i na łatwe trasy. Z natura nie wygrasz i leiej jest się po prostu przygotować.

03 lut 2016, 6:11
Awatar użytkownika

Tez tak myslałem. Lepiej jest kupić buty bardziej funkcjonalne aniżeli dwukrotnie wydawać pieniądze. Więc jakie obuwie trekkingowe moglibyście mi polecić. Na początek tak jak pisałem zamierzam wychodzić amatorsko, później się zbaczy. Zależy mi by były ze skóry i wysłużyły się na trochę.

03 lut 2016, 6:40
Awatar użytkownika

Musisz sam pochodzić po sklepach i się rozejrzeć. Zwróć uwagę czy buty są z prawdziwej skóry, sprawdź podeszwę i przede wszystkim zadbaj by były wygodne nie uciskały i nie obcierały.

03 lut 2016, 7:53
Awatar użytkownika

czy buty obcierają to wyjdzie dopiero w praktyce, jak ze wszystkim. Ja ci mogę polecić sklep internetowy RAX. Dobre obówie w normalnych cenach. Ja preferuje takie które ma nieliczne szwy, a najlepiej by były wykonane z jednego kawałka, wtedy na pewno nie przemokną. Jak mogę coś doradzić to zaopatrz się również porządny i lekki plecak turystyczny. Czasem kiedy warunki atmosferyczne ulegną zmianie warto jest mieć pod ręką dodatkowy sweter, termos z kawą i zapałki czasem nawet kompas :)

03 lut 2016, 9:28
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 6 ]