Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest 02 lip 2020, 12:47

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
 Czy opłaca się kierować alkoholika na przymusowe leczenie? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Hej, pytanie, jak w temacie, chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat, czy sądzicie, że alkoholika powinno się przymusowo kierować na terapię?

17 mar 2016, 10:16
Awatar użytkownika

trochę dziwne pytania zadajesz, czyżbyś sugerował, że choroby alkoholowej nie warto leczyć, bo nie bardzo rozumiem, o co chodzi?

17 mar 2016, 11:56
Awatar użytkownika

nie nie, źle mnie zrozumiałaś, ale chodzi mi o to, że z takim przymusowym leczeniem różnie bywa i wydaje mi się, że może dawać mniejsze efekty, niż jak człowiek sam chce się leczyć i ma motywację, nie sądzicie, a zresztą ta cała procedura i biurokracja odstraszają ludzi od próby skierowania bliskich na takie leczenie, bo to trwa długo, a i tak efekt może być odwrotny do zamierzonego.

17 mar 2016, 13:35

Coś w tym jest, ale z długoletnim uzależnieniem od napojów wyskokowych nie wygra się samemu, gdyż bardzo rzadko jest tak, że osoba uzależniona zdaje sobie sprawę z problemu, a skierowanie na taka przymusowa terapię może być początkiem nowego życia, oczywiście może być tak, że nic z tego nie wyjdzie, ale zawsze warto próbować, po okiem dobrych terapeutów zawsze jest szansa na wyjście z nalogu

17 mar 2016, 14:08
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 4 ]