Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest 02 lip 2020, 11:58

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
 Jak skomponować własną grafikę? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Czeeeść Wam! Mam pytanie, jak oglądam niektóre animacje graficzne to aż nie mogę uwierzyć, że takie coś wyszło z pod ręki jednego człowieka. Widzieliście Katedrę Bagińskiego np. tak? No powiedzcie mi jak, coś takiego powstało ;o przecież to arcydzieło. Ale dobra, to jak zacząć tworzenie grafiki, polecacie jakiś programik albo coś?

22 gru 2015, 3:29
Awatar użytkownika

To nie jest takie proste… stworzenie jednej klatki animacji to już jest wyzwanie, a co dopiero całych sekwencji. Ale miło, że są ambitni wśród nas ;) Ja bym polecił na początek pooglądać na youtubie np.: jakieś tutoriale prostych programów graficznych. Nic skomplikowanego, po prostu żebyś zobaczył, dużo jest takich filmów „od kuchni” które Ci powiedzą jak to wygląda.

22 gru 2015, 5:50
Awatar użytkownika

Dokładnie, koszty animacji idą nawet w milionach.. to nie takie proste jak się może wydawać ;P Polecam Ci ogarnąć jakieś studio graficzne i tam dokładnie na miejscu dowiedzieć się jak to wygląda. Pamiętaj jednak, że grafiki są również niezwykle czasochłonne… Dlatego nie jest prosto stworzyć nawet proste animacje. Ale dobra, bo już tylko straszą i przestrzegają na tym forum :P Dla mnie jest to super sprawa i polecam Ci brnąć w to dalej, bo

22 gru 2015, 8:33
Awatar użytkownika

Grafika grafiką, ale co z samą grafiką, jak nie ma m.in. odpowiedniego udźwiękowiania? Nawet najbardziej efektywna z grafik nie porazi efektem jeśli nie będzie odpowiedniej otoczki audio IMO. Jak Cię naprawdę to kręci to polecam studia w tym kierunku, albo kursy doszkalające.

22 gru 2015, 9:53
Awatar użytkownika

Też oglądam niektóre animacje i się nimi mega jaram ;) Szczególnie lubię firme Blizzard i jej cinematicki w grach :D

22 gru 2015, 12:45
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 5 ]