Posty bez odpowiedzi | Aktywne tematy Dzisiaj jest 24 wrz 2018, 19:48

Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
 Interesuje mnie oświetlenie elewacyjne LED – czy ktoś ma jakieś doświadczenia z nim? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Jesteśmy w trakcie budowy domu, wszystko idzie sprawnie i już myślimy o tych wszystkich końcowych szlifach. Jeden z pomysłów to doświetlenie elewacji by po zmroku dom ładniej się prezentował. Ponoć najlepsze efekty dają ledowe lampy. Jak to wygląda cenowo i czy ktoś może korzysta z takowych? Dziękuję za pomoc.

04 lut 2018, 21:42
Awatar użytkownika

Ledy raczej zdadzą egzamin, one są bardzo uniwersalne. Oczywiście same oprawy muszą być tak wykonane żeby mogły bez problemów pracować na zewnątrz. Na pewno takich pierwszych z brzegu lamp to sobie założyć nie możesz ;)

04 lut 2018, 23:07
Awatar użytkownika

Dokładnie tak jak kolega napisał. Klasa szczelności to podstawa bo wilgoć jest największym wrogiem oświetlenia każdego typu. Może ledy są ciut mniej na to podatne ale jednak są. Trzeba więc wybierać z głową.

05 lut 2018, 1:21

U siostry są takie taśmy ledowe które delikatnie podświetlają detale elewacji. Nie powiem, świetnie to wygląda. Ja bym takie coś u siebie z chęcią zobaczyła, może przy następnym remoncie ;)

05 lut 2018, 3:19
Awatar użytkownika

O ile znam temat to jest to bardzo spoko rozwiązanie pod kątem poprawy wyglądu budynku. Naturalnie przy założeniu że elewacja sama w sobie jest ładna i mamy co podkreślać światłem.

05 lut 2018, 5:15

Podejrzewam że nie chcecie wydać dużej kasy na to. Polecam więc zapoznać się z tym https://www.ultra-elektro.pl/196-elewacyjne-lampy-i-oprawy-led. Sklep godny zaufania, zamawiałem tam wiele razy. Jest na tyle duży wybór że coś sensownego dobierzecie. Zdecydowanie zostańcie przy ledach bo one potrzebują ułamka prądu w porównaniu nawet z halogenami jakie tak wszystkim zachwalano parę lat temu. Oświetlenie elewacyjne LED to znacznie lepsza inwestycja i z pewnością będzie się spisywać długi czas.

05 lut 2018, 5:59

Akurat ja nigdy nie wierzyłam za bardzo halogenom. Wcale nie są takie energooszczędne, a ich trwałość w porównaniu z LED jest w sumie dość śmieszna...

05 lut 2018, 7:57
Awatar użytkownika

Wiadomo że nie ma w tej chwili lepszego rozwiązania jak oświetlenie na bazie ledów. Trwałość, zużycie energii, nawet barwa światła – wygrywają na wszystkich polach.

05 lut 2018, 9:21
Odpowiedz w temacie   [ Posty: 9 ]